Mannerheimin Lastensuojeluliiton (MLL) Järvi-Suomen Piiri/ Vapaaehtoiskeskus Jyväskylä

Mannerheimin Lastensuojeluliiton Järvi-Suomen piiri ry toimii Keski-Suomen, Etelä-Savon, Pohjois-Karjalan ja Pohjois-Savon maakunnan alueella. Piirin tehtävänä on edistää lasten, nuorten ja lapsiperheiden hyvinvointia sekä tarjota ennaltaehkäisevää ja varhaista tukea. Piiri ajaa myös lasten oikeuksia ja toimii yhteiskunnallisena vaikuttajana.

 


Palvelemme kielillä

Suomi, Englanti

Toimiala

Muu, Kohtaamispaikka, järjestö- tai vapaaehtoistoiminnan keskus, Lapsi- ja perheyhdistykset

Teemat

lapsuus ja perhe-elämä, harrastus ja vapaa-aika, kerhot, keräykset ja avustustoiminta, monikulttuurisuus, kansainvälisyys ja kehitysyhteistyö, lomat ja leirit, kotoutuminen, nuoruus, sosiaali ja terveys, vapaaehtoisuus, vaikuttaminen, ystävä- ja viriketoiminta, yhdistyksen sääntömääräinen toiminta

Avainsanat

lapset ja nuoret, lapsiperheet, vanhemmuus, vanhemmuuden tuki

Kohderyhmä

lapset ja nuoret, perheet, vapaaehtoiset, kaikille, ammattilaiset ja asiantuntijat

Ikäryhmä

kaikenikäiset

Osoitteet

  • Tapionkatu 4 A 3, 40100 Jyväskylä

    Tapionkatu 4 A 3

Yhteystiedot

Kotikunta: Jyväskylä/ Keski-Suomen alue
Sähköposti:
jarvi-suomen.piiri@mll.fi
Puhelin: 050 321 2865

Lisätietoa verkossa

Nettisivut

Paikallisyhdistykset

Facebook
Twitter
Youtube
Instagram

Toiminta-alue

Alue
Keski-Suomi

Kunta
Hankasalmi, Jyväskylä, Jämsä, Kannonkoski, Karstula, Keuruu, Kinnula, Konnevesi, Kuhmoinen, Kivijärvi, Kyyjärvi, Laukaa, Luhanka, Multia, Muurame, Pihtipudas, Saarijärvi, Toivakka, Uurainen, Viitasaari, Äänekoski

Tapionkatu 4 A 3, 40100 Jyväskylä

Tapionkatu 4 A 3

Henkilöt

Haikara, Marjo

Koordinaattori, tukihenkilötoiminta

p. 050 381 4645
s. marjo.haikara@mll.fi

Lavonen-Niinistö, Mirja

Toiminnanjohtaja

p. 0400 706 750
s. mirja.lavonen-niinisto@mll.fi

Lehto, Kaarina

Koordinaattori, tukihenkilötoiminta

p. 040 833 7641
s. kaarina.lehto@mll.fi

Piispanen, Anu

Lape-perhekeskuskoordinaattori

p. 050 437 5513
s. anu.piispanen@mll.fi

Rahikainen, Janika

Järjestöavustaja

p. 050 321 2865
s. janika.rahikainen@mll.fi

Sinikorpi, Annemari

Kehittämispäällikkö, tukihenkilötiimin vastaava

p. 050 436 3224
s. annemari.sinikorpi@mll.fi

Tuppurainen, Mari

Projektipäällikkö, Selviydytään kiusaamisesta -projekti/ Keski-Suomi

p. 050 341 6945
s. mari.tuppurainen@mll.fi

Vallipuro, Karoliina

Koordinaattori, Tartu tarinaan -hanke

p. 050 447 6384
s. karoliina.vallipuro@mll.fi

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn